Řeřicha setá (Lepidium sativum)

Řeřicha setá, někdy přezdívaná jako řeřicha zahradní je snadno a rychle rostoucí bylinka. Řeřicha pochází z blízkého východu a pěstuje se pro svou výraznou a ničím nezaměnitelnou chuť výrazně kořenitou chuť. Je to jednoletá rychle rostoucí bylinka dorůstající až 60 cm. Řeřicha se rozmnožuje pomocí semen z květů, které jsou na vzrostlých rostlinách od června do srpna.

Pěstování řeřichy:

– jedná se o nenáročnou jednoletou bylinu. Klíčivost semínek je 2-3 dny. Řeřichu pěstujeme na vatě či v substrátu, který musíme neustále udržovat vlhký. Z rostlinky se sklízí mladé vyrostlé lístky, které vyrůstají na horní části rostlinky. Řeřichu můžete pěstovat po celý rok na slunečném a teplém místě.

Využití řeřichy:

– Lístky řeřichy mají velice podobnou chuť ředkvičce. Ostříhané lístky používáme na dochucení polévek, zeleninových salátů, pomazánek, omáček či dalších jídel. Také se dá řeřichou posypat krajíček chleba namazaný máslem a lehce osolit. Doporučujeme Vám řeřichu tepelně neopracovávat, tepelnou úpravou řeřicha přichází o značné množství vitamínu C.

řeřicha2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *